Świat w naszych oczach
 
 
 
Strona główna Info / Praca Archiwum Konkursy Kontakt
 


 RAZEM POLECA
 
 
 
  Zaprzyjaźnione strony

  www.jogaklub.pl
  www.yhm.pl
  www.jurek.pl
  www.insignis.pl
  www.proszynski.pl
  www.wrozka.com.pl
  www.nienasyceni.com
  www.monolith.pl
  www.bzwbk.pl
  www.mag.com.pl
  www.emimusic.pl
  www.veet.pl
  www.wab.com.pl
  www.nivea.pl
  www.dior.com
  www.semi-line.com.pl
  www.universalmusic.pl
  www.swiatksiazki.pl
  www.matis.pl
  www.kinoswiat.pl
  www.schering.pl
  www.braun.com/pl
  www.calvinklein.com
  www.givenchy.com
  www.francoferuzzi.com
  www.samsung.com/pl
  www.traffic-club.pl
  www.microsoft.com
  www.nvidia.pl
  www.gram.pl
  www.4fun.tv
  www.premierimage.pl
  www.manta.com.pl
  www.traffic-club.pl
  www.agencjadramatu.pl 


      Nr 6 / 2004

Wywiad Razem: Daj mi ! Wywiad Razem:
DAJ MI !


Irina Dienieżkina,
to autorka książki "Daj mi"
- europejskiego bestselleru, który przebojem wdarł się na rynek literacki. I nic dziwnego, bo ta młoda Rosjanka, studentka dziennikarstwa z Jekaterynburga pokazała swój kraj, jakiego nikt do tej pory nie znał.

więcej >>>

Temat miesiąca Temat miesiąca:
TY PEDALE, CO TY Z SIEBIE ROBISZ ?


Tuż po wejściu do Unii Europejskiej powróciły pytania: czy jesteśmy tolerancyjni, czy umiemy akceptować innych, jak osoby o odmiennym wyznaniu, kolorze skóry, preferencjach seksualnych czują się w naszym społeczeństwie? "Nie istnieje nic bardziej podobnego do człowieka niż człowiek, a jednocześnie nic bardziej nie różni się od człowieka niż człowiek." Honore de Balzac


Społeczeństwo Społeczeństwo:
POLITYKA SIĘGA GWIAZD


Jak zareagowałby Jan Kowalski słysząc wiadomość: "Smolik, Edyta Bartosiewicz i ... Krzysztof Krauze, pilnie uczynią sławnym autora najbardziej soczystego paszkwilu na prezydenta Kwaśniewskiego?" A gdyby tak w kraju nad Wisłą, prezydentem Gdańska uczynić... Bogusława Lindę? W polskiej rzeczywistości takie pomysły brzmią jak Prima Aprilisowy żart - w Stanach Zjednoczonych to najprawdziwsza polityka w wydaniu codziennym.
osobowosc razem Osobowość Razem:
MOCNY ARMSTRONG


Sport funkcjonuje dzięki gwiazdom - to one ściągają kibiców, napędzają sponsorów. Gwiazdy, tak jak ludzie - są różne, bo i sport potrzebuje gwiazd różnego typu. Eleganckich dżentelmenów - jak Pete Sampras, kontrowersyjnych "złych chłopców" - jak Mike Tyson, niezawodnych tryumfatorów - jak Michael Schumacher. Mało kto jednak zasługuje na miano prawdziwej Osobowości. Taką sportową osobowością przełomu tysiącleci jest z całą pewnością amerykański kolarz Lance Armstrong.
Razem w polityce Razem w polityce:
WCZORAJ MOSKWA DZIŚ BRUKSELA


Dokładnie 15 lat temu aktorka Joanna Szczepkowska wygłosiła w telewizji pamiętne słowa o końcu komunizmu w Polsce. Myli się jednak ten, kto sądzi, że dawny system odszedł w niepamięć. Wiele znamion i absurdów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej świetnie funkcjonuje dalej, z tym że pod zmienionym szyldem.
Być razem Być razem:
SEKS PERWERSYJNE TABU


Jest nieodłącznym elementem naszego życia. Polacy wstydzą się o nim mówić, a jednocześnie nie mają nic przeciwko jego obecności w każdej niemal sferze życia. Czy w innych społeczeństwach, gdzie nie ma ograniczeń religijnych, a obyczajowość jest dużo bardziej liberalna, podejście do seksu jest rzeczywiście swobodniejsze?


muzyka Muzyka:
JEST JEDNA RZECZ DLA KTÓREJ WARTO ŻYĆ


Sytuacja w polskim hip-hopie zdaje się być paradoksalna. Z jednej strony jest on obecnie, o ile nie najpopularniejszym, to na pewno najbardziej widocznym rodzajem muzyki młodzieżowej. Z drugiej zaś pojawiają się już głosy o umieraniu, bądź nawet gniciu tego gatunku.


podróże Podróże:
GOOD MORNING WIETNAM


Jeden z nielicznych rejonów na kuli ziemskiej, gdzie Polaków się nie spotyka albo spotyka sporadycznie, a szkoda. Tym bardziej, że kraj ten oferuje wspaniałą pogodę, ciepłe morze, piękne plaże, a w dodatku jest tanio i tylko godzinę lotu od Bangkoku.
muzyka Muzyka:
COMA - NADZIEJA NA NOWĄ JAKOŚĆ


Określani są jako największe odkrycie sezonu. Połączenie rockowego brzmienia z lirycznymi tekstami przyciąga do nich rzesze fanów. Mowa o grupie Coma, która ledwie pokazała się szerszej publiczności, a już zdążyła nieźle namieszać na polskim rynku muzycznym.


porady pana Porady Praktycznego Pana:
DRODZY PRZYJACIELE


27 lat temu ukazały się pierwsze numery tygodnika "RAZEM". Był on, jak na tamte czasy, śmiałym pismem dla młodzieży z ambicjami oraz (sic!) z fotografią gołej panienki. Wtedy to właśnie pojawił się tam mój 24-odcinkowy komiks pt. "PORADY PRAKTYCZNEGO PANA". Pismo przechodziło różne koleje losu, aż w końcu zniknęło z naszego rynku. Stare i nowe epizody z życia "PRAKTYCZNEGO PANA" ujrzały ponownie światło dzienne najpierw w Internecie, a potem wydane jako album nakładem Wydawnictwa "EGMONT". W tym samym mniej więcej czasie Wydawnictwo HOLYGRAM zdecydowało się reaktywować tytuł "RAZEM" w formie nowoczesnego miesięcznika, o podtytule "Świat w naszych oczach". Pismo ma charakter społeczno-kulturalny. W wywiady z interesującymi ludźmi, nauka, film, muzyka, sport oraz wiele innych ciekawostek. Wszystko ubarwione pięknymi zdjęciami. O seksie też nie zapomniano. Miło mi powiadomić komiksowych fanów, że nawiązując do dobrej tradycji pisma redakcja zdecydowała się na drukowanie od nr 6 całkowicie nowych odcinków w/w komiksu. Dzięki uprzejmości portali internetowych każdego miesiąca będą prezentowane pierwsze trzy rysunki z każdego nowego epizodu. Od 14 lipca zapraszam na łamy "RAZEM", dzięki któremu "PRAKTYCZNY PAN" może znowu pleść od rzeczy.

POZDRAWIAM. Tadeusz Baranowski Nr 6 / 2004
 
Nasza okładka  Nr 1 
©2006 WYDAWNICTWO HOLYGRAM